Tarihçemiz

Bülbül Akü

Bülbül Akü Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti. kurulduğu 1974 yılından günümüze kadar akümülatör sanayine hizmet etmeye devam etmektedir. Geçmişten günümüze gelen bilgi birikimi ve hızla gelişmekte olan teknolojiyi ürünlerine yansıtır.

8.000 m2 kapalı alan, 20.000 m2 alan üzerine kurulu olan Bülbül Akü, Türkiye'nin en gelişmiş ve büyük akümülatör fabrikalarından biridir. 600.000 adet/yıl akümülatör üretim kapasitesine sahip olan Bülbül Akü, programlı yatırımlarıyla her geçen yıl için %20 arttırımı kendine hedef seçmiştir.

Bülbül Akü Malzemeleri San.Tic. ve Ltd. Şti. bünyesinde tescilli üç marka bulunmaktadır. Bunlar Bülbül, Klas ve Ant'tır. Her türlü araç ve motor aküsü ürünlerimiz arasındadir. Diğer yandan fabrikamız bünyesinde Kurşun İzabe Tesisimiz mevcuttur.

Antimonlu külçe kurşun, arsenikli külçe kurşun, saf külçe kurşun ve ayrıca müşteri isteği doğrultusunda her türlü kurşun üretilmektedir.

Türkiye bayilerinin yanısıra 10 ülkeye ihracat yapan, modern, gelişen teknolojisiyle yurtiçi ve yurtdışına yatırım planlayan bir firmadır.

Bülbül Akü Malzemeleri San.Tic.ve Ltd.Şti. çevreye saygılı ve çalışan personeline yatırımı ana ilke olarak benimsemiştir.

Atık sular, ön arıtma cihazından sisteminden geçirilerek Akdeniz Organize Sanayi Bölgesi bünyesinde bulunan ana sisteme deşarj edilmektedir. Prosesden kaynaklanan katı atıklar fabrikamız bünyesinde Kurşun İzabe Tesisinde çevreye zarar vermeden değerlendirilmektedir. Aynı zamanda hurdaya çıkmış kullanılmayan akümülatörler fabrikamızca toplanıp tekrar değerlendirilmekte, çevreye olabilecek zararlar böylece önlenmekte ve ülke ekonomisine tekrar kazandırılmaktadır.